Reklama
Reklama

Kolejna inwestycja kolejowa w Wielkopolsce. Ma być wygodniej i bezpieczniej

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy z wykonawcami na przebudowę peronów za blisko 11 mln zł.

Przebudowa peronów w Książnie, Miłosławiu i Orzechowie (linia kolejowa nr 281 Oleśnica - Chojnice) zapewni wyższy komfort podróży w stronę Wrześni lub Jarocina.

Zmodernizowane perony będą wyższe i ułatwią wsiadanie do pociągów. Dla oczekiwanego komfortu przewidziano wiaty, jasne oświetlenie, czytelne tablice, gabloty z informacjami przydatnymi w podróży. Na antypoślizgowej nawierzchni będą ścieżki naprowadzające, pomocne osobom niewidomym i niedowidzącym. Dogodny dostęp do peronów pasażerom mającym trudności z poruszaniem się umożliwią pochylnie - Bartosz Pietrzykowski z biura prasowego PKP PLK.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zrealizują prace w Książnie za ponad 3,4 mln zł. Zgodnie z podpisaną umową inwestycję przeprowadzi konsorcjum firm ZRK DOM oraz E=R=G Polska Sp. z o.o. Roboty w Miłosławiu za ponad 3,6 mln zł wykona Alusta S.A. oraz Compremum S.A., natomiast w Orzechowie INFRAKOL sp. z o.o. sp. k. za ponad 3,7 mln zł. Wszystkie przedsięwzięcia są częścią "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 - 2025". Podróżni skorzystają ze wszystkich efektów do końca 2023 r. - dodaje.

W województwie wielkopolskim wspomniany program uwzględnia na liście podstawowej 13 miejscowości. Budowa nowych przystanków lub modernizacja peronów planowana jest w Białężycach, Pile (Piła Fabryczna), Bożacinie, Golinie, Koźminie Wielkopolskim, Krotoszynie, Książnie, Miłosławiu, Obrze Starej, Orzechowie, Radlinie, Patrzykowie i Słupcy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
7 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro