Reklama
Reklama

Od lipca zacznie działać oddział neurologiczny w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. To nowe wyzwanie dla personelu

fot. Daria Bielienkov/Archiwum

Pomoc znajdą tam również pacjenci po udarze.

Będzie to możliwe dzięki cesji, która została zawarta między dwiema gnieźnieńskimi placówkami: Wojewódzkim Szpitalem dla Nerwowo i Psychicznie Chorych oraz Szpitalem Powiatowym.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Wiele lat temu była taka tendencja, żeby oddziały neurologiczne znajdowały się w szpitalach psychiatrycznych, ale przy obecnym poziomie wiedzy medycznej jest to niezasadne. Nowoczesna neurologia często wymaga kompleksowego podejścia do pacjenta oraz szybkiej i sprawnej diagnostyki, którą gwarantują w szczególności szpitale posiadające Szpitalne Oddziały Ratunkowe - powiedziała Agnieszka Pachciarz dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wielkopolski Oddział NFZ zgodził się na cesję, która polegała na przeniesieniu oddziału neurologicznego z "Dziekanki" do Szpitala Powiatowego w Gnieźnie. Pracownicy Szpitala Pomnik Chrztu Polski nie ukrywają, że jest to dla nich nowe wyzwanie.

- Jesteśmy na nie przygotowani. Miejsca, w którym znajdą się te oddziały zostały wyremontowane, odświeżone i wyposażone, spełniają one wszystkie standardy, o czym Narodowy Fundusz Zdrowia mógł przekonać - powiedział Grzegorz Sieńczewski dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie.

W "Dziekance" oprócz oddziałów psychiatrycznych pozostaje oddział geriatryczny, chorób wewnętrznych i oddziały rehabilitacyjne.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro