Reklama
Reklama

Kolejne zwierzęta z Ukrainy trafiły do poznańskiego ZOO. "Niedźwiedzie spacerują po lesie"

fot. ZOO Poznań Official / Facebook
fot. ZOO Poznań Official / Facebook

To kolejne uratowane zwierzęta z kraju ogarniętego wojną.

O tym, że zwierzęta są w drodze do Poznania poznańskie ZOO informowało już w długi weekend. - Jadą z nami dwa niedźwiedzie brunatne z zoo w Kijowie, stareńki ślepy wilk, lisy, a przy okazji także uratowane ze zbombardowanej hodowli ocalałe psy (akita inu, będą do adopcji, ale tylko do najwspanialszych domów, znających specyfikę rasy) - informowali pracownicy. Do Poznania dotarła też Natalia Popowa prowadząca azyl koło Kijowa. Zobaczyła m.in. tygrysy, które uratowała na początku wojny w Ukrainie, a które trafiły do Poznania. - Najbardziej wzruszający był moment, kiedy Natalia spotkała Kaję, 17 letnią ślepą tygrysicę, którą Natalia uratowała z cyrku. Kaja jest stareńka, jej stan zdrowia pogarsza się, Natalia zdaje sobie sprawę, że to mogło być pożegnanie - dodają.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Do Poznania ostatnim transportem trafiło w sumie 5 psów, lisy, wilk oraz dwa niedźwiedzie. Wiadomo już, że niedźwiedzie to Chip i Dale. - Niedźwiedzi bracia Chip i Dale z kijowskiego zoo przyjechali do nas w piątek w nocy. Od wczoraj spacerują w deszczu po lesie i ani myślą chować się do środka - zdradzają pracownicy zoo.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
117.74 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro