Reklama
Reklama

W pobliżu CH Posnania wybudują nowy kościół? We wrześniu powstanie nowa parafia na czele z ks. Radkiem Rakowskim

fot. Ks. Radek Rakowski FB
fot. Ks. Radek Rakowski FB

Tak wynika z nieoficjalnych informacji Gazety Wyborczej. Ksiądz Radek Rakowski, który dziś jest duszpasterzem akademickim na Winiarach ma od września być proboszczem nowej poznańskiej parafii na Łacinie, a więc w rejonie centrum handlowego Posnania i Polanki.

O tym, że przy centrum handlowym może powstać kościół mówi się od lat. Budynek o takiej funkcji przewiduje w tym rejonie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W 2017 roku miasto natomiast zapowiadało, że przekaże Kościołowi teren pod usługi sakralne przy ulicy Milczańskiej w ramach zamiany nieruchomości, po której kursuje Maltanka. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Jeszcze w 2017 roku dopełniono wszelkich formalności (TUTAJ).

Z ustaleń GW wynika, że misją Rakowskiego na najbliższy czas będzie utworzenie wspólnoty. Spotkania i msze będą miały odbywać się w "sklepie", a więc w jednym z lokali na parterze bloku "pomiędzy fryzjerem dla psów i stomatologiem". To wspólnota, jeśli uda się takową utworzyć, będzie decydować czy chce powstania nowego kościoła. Obecnie mieszkańcy Łaciny należą do parafii pw. św. Rocha.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro