Reklama
Reklama

Poznań to Rozkopane! Franek Sterczewski zachęca do robienia zdjęć z rozkopanym miastem w tle

fot. Franek Sterczewski / FB
fot. Franek Sterczewski / FB

Nie Zakopane, a Rozkopane to nowa stolica Wielkopolski.

Był już remontowy przewodnik po Poznaniu przygotowany przez urzędników (pisaliśmy o tym TUTAJ), były słowa prezydenta Jacka Jaśkowiaka o irytacji mieszkańców remontami (TUTAJ), przyszedł czas na zmianę nazwy naszego miasta. Rozkopane to propozycja posła Franka Sterczewskiego.

- Doszliśmy do wniosku, że zamiast odwracać oko kamery od trwających remontów, lepiej zwrócić obiektyw wprost na miejsce akcji, dostosować się do okoliczności przyrody i mieć wspomnienie z czasu transformacji miasta remontowych doznań - napisał w mediach społecznościowych Sterczewski. I przedstawia instrukcję dla mieszkańców. - Chodźcie na Stary Rynek, weźcie kask, kamizelkę czy inne rekwizyty budowlane lub jakie tylko uznacie za fajne, zróbcie fotę, wrzućcie ją u siebie jako post lub relacje z #Rozkopane - dodaje.

W akcji mogą wziąć udział wszyscy - poznaniacy, ale też osoby, które przyjeżdżają do naszego miasta w celach chociażby turystycznych. - Taki zestaw jak mamy na zdjęciu można pożyczyć w SARP Social Club (Stary Rynek 56).

- Knajpy na Starym Rynku i w jego okolicach przeżywają bardzo trudny czas. Po kilku falach pandemii, odpływie turystów przez wojnę, przez drożyznę i rosnące ceny energii, a teraz w okolicznościach remontowych naprawdę walczą o przetrwanie. Dlatego weźmy sprawy w swoje ręce, wpadajmy na poznańską starówkę, róbmy foty i razem spróbujmy stworzyć w tej sytuacji pozytywną tożsamość serca miasta, które wyraźnie jest w stanie przedzawałowym - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro