Reklama
Reklama

Poznań pokazuje turystom, jak robić zdjęcia, by nie było widać remontów. Część mieszkańców oburzona

fot. Jacek Jaśkowiak FB
fot. Jacek Jaśkowiak FB

Krótkie nagranie z instrukcją robienia zdjęć pojawiło się m.in. w mediach społecznościowych prezydenta Jaśkowiaka.

- Remonty w naszym mieście są, ale to nie znaczy, że nie można z niego przywieźć pięknych wspomnień. Podpowiadamy, jak to zrobić. I niezmiennie zapraszamy do Poznania - można przeczytać w opisie nagrania na profilu FB Jacka Jaśkowiaka. A na nagraniu widać parę robiącą sobie pamiątkowe zdjęcia w mieście. Robiącą je tak, by nie było widać remontów. Nagranie zatytułowano "Remontowy przewodnik po Poznaniu". Można je zobaczyć TUTAJ.

Dziś, po niespełna dwóch dniach od publikacji na profilu prezydenta, nagranie ma ponad 3100 reakcji i ponad 450 komentarzy. Wśród nich znaleźć można głosy oburzonych mieszkańców. - Nie sztuką jest przyjechać do Poznania i pstryknąć parę fotek, sztuką jest tu mieszkać i żyć podczas tylu równolegle prowadzonych remontów - napisała Dominika. - Dla turystów to zabawa ale dla nas.. mieszkańców to tragedia z dojazdami - dodaje Hanna. - Zamiast dobrze zarządzać remontami i pilnować terminowości, lepiej dawać rady jak nie było ich widać na zdjęciach i jeszcze nie odczuwać utrudnień. Mega pomysł. Dziękuję. Na pewno skorzystam. Szczególnie, że pewnie już do końca ludzie będą kojarzyć nas z niekończącymi się remontami, ale i tak z kiepskimi drogami. Ja bym zapisał to w nasz krajobraz na stałe zaraz po koziołkach - pisze Sebastian. - Nowy kurort - Rozkopane - kwituje Marta.

Ale są też pozytywne komentarze. - Filmik śmieszny, ogólnie nie chciałabym zwiedzać teraz Poznania - trudno się mówi, ale za te kilka lat będzie super. Bardzo cieszą remonty - przyznaje Barbara. - Szkoda, że obecnie dominuje marudzenie i hejt. Gdyby remontów nie było, byłby żal, że miasto zaniedbane i hejt równy do obecnego. Kto mieszka dłużej w tym mieście ten wie, że ta infrastruktura wymagała remontu. A teraz w całej tej popandemicznej i trudnej sytuacji, gdy turystyka ogólnie stoi słabo (z tego powodu, że ludzie oszczędzają) jest dobry czas na remont - dodaje Renata.

Sprawą zainteresowała się Polska Agencja Prasowa. Zapytała zastępcę prezydenta Poznania Jędrzeja Solarskiego o negatywne komentarze na temat nagrania. - Za rok, dwa lata nie będzie w Poznaniu żadnych remontów, bo nie będzie pieniędzy na inwestycje - wyjaśnił. Dodał, że mieszkańcy skarżyli się, że w innych miastach inwestuje się więcej. A gdy Poznań zaczął inwestować, są skargi, że dzieje się za dużo. Zapewnił, że wkrótce utrudnienia się skończą i remontowe poradniki robienia zdjęć nie będą nikomu potrzebne.

Jak Wam się podoba Remontowy przewodnik po Poznaniu?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro