Reklama
Reklama

Ruszają zapisy na półkolonie na ratajskich osiedlach. Gigantyczna kolejka oczekujących przed DK Orle Gniazdo

fot. Karolina / Widz WTK
fot. Karolina / Widz WTK

Zapisy rozpoczynają się o 8.00, ale pierwsi oczekujący pojawili się tutaj kilka godzin wcześniej.

- Godzina 6.00, kolejka zapisów na półkolonie przed Orlim Gniazdem - napisał Widz WTK. Jak przyznaje, ludzie przychodzą tu w środku nocy, by zapisać swoje dzieci na półkolonie, a system osobistych zapisów jest archaiczny. Okazuje się, że spółdzielnia myśli nad przejściem na system zapisów online.

- To, że rodzice ustawiają się w długich kolejkach, aby zapisać dzieci na półkolonie w ratajskich domach kultury bardzo nam schlebia, natomiast wolelibyśmy, aby nie musieli tego robić. W związku z tym od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad zapisami online. Najprawdopodobniej przed Akcją Zima 2023 wdrożymy takie rozwiązanie. Zapisy osobiste obowiązuję wyłącznie do momentu rozładowania kolejek. Później można to zrobić telefonicznie. W tym roku rejestracja rozpoczęła się w poniedziałek, 6 czerwca. Celowo zdecydowaliśmy, aby część placówek zorganizowała ją w godzinach rannych, a część w popołudniowych, to znaczne ułatwienie dla rodziców - wyjaśnia Julia Tritt z SM Osiedle Młodych. - Zapisy osobiste mają jedną cechę, która decyduje o ich przewadze nad pozostałymi sposobami. Dzięki takiej rejestracji rodzice mogą z nami nawiązać relacje - poznać kadrę instruktorską, której powierzają swoje pociechy często na kilka tygodni podczas półkolonii. Pamiętajmy też o tym, że Akcja Lato prowadzona w spółdzielczych domach kultury podlega zgłoszeniu do kuratorium, do którego zobowiązani jesteśmy dostarczyć szereg ważnych dokumentów - dodaje.

Właśnie w poniedziałek ruszają zapisy na Akcję Lato organizowaną przez SM Osiedle Młodych. Aby zapisać dziecko, trzeba pojawić się osobiście w wybranym domu kultury 6 czerwca. Godziny rozpoczęcia zapisów różnią się w zależności od domu kultury. Najwcześniej ruszą w Orlim Gnieździe i Jędrusiu (o 8.00 rano). - Półkolonie podzielone będą na 5-dniowe turnusy (od pon. do pt.), koszt każdego to 350 zł dla mieszkańców Spółdzielni i 400 zł dla pozostałych. W przypadku zapisania rodzeństwa obowiązuje 10% zniżki na każde dziecko. Półkolonie organizowane są dla dzieci i młodzieży w wieku od 6. do 12. roku życia - wyjaśnia spółdzielnia.

Każdy dom kultury ma swój plan półkolonii z wycieczkami i atrakcjami dla maluchów. Akcja Lato zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego z zapisami trzeba się spieszyć, co widać na zdjęciu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro