Reklama
Reklama

Przed nami burzowa noc w Wielkopolsce. Jest ostrzeżenie drugiego stopnia!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Leszek Bartczak / Piorunująco

Ostrzeżenia meteorologicznego dla naszego rejonu jeszcze nie wydano, ale może się pojawić w każdej chwili.

- W nocy przemieszczająca się z zachodu na wschód kraju strefa chłodnego frontu atmosferycznego stanowić będzie dobry mechanizm wspomagający rozwój burz. Duży uskok wiatru oraz silna adwekcja chłodu w tylnej części zatoki niżowej nieść będą ryzyko wystąpienia gwałtownych zjawisk w czasie burz. Największym zagrożeniem będą silne porywy wiatru, osiągające do 90 km/h, a lokalnie w przypadku utworzenia się burz superkomórkowych lub linii szkwałowych, nawet do 100 km/h. Szybkie przemieszczanie się burz zmniejszy ryzyko intensywnych opadów deszczu, choć lokalnie ich suma może wynosić do 20-25 mm. Lokalnie nie można również wykluczyć ryzyka powstania gradu - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Alercie Burzowym.

W prognozie zagrożeń IMGW Wielkopolska znalazła się w strefie objętej ostrzeżeniem meteorologicznym drugiego stopnia przed burzami. W sobotę natomiast możliwe są burze i silny wiatr, ale to już ostrzeżenie pierwszego stopnia. Ostrzeżeń jeszcze nie wydano, ale mogą się pojawić w każdej chwili.

  • Aktualizacja
    piątek, 20.05.2022 r., godz. 12.15
    Aktualizacja
    piątek, 20.05.2022 r., godz. 12.15
    IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami i silnym wiatrem. Obowiązuje w całym województwie. Burze w Poznaniu mogą występować od 19.00 w piątek do 4.00 w sobotę, a silny wiatr od 2.00 do 15.00 w sobotę.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro