Reklama
Reklama

Rządowe środki przeciw skutkom pandemii koronawirusa. Do Wielkopolski trafiły 53 mln zł

fot. WUW Poznań

W 2022 roku nastąpiła zmiana w zakresie finansowania realizacji inwestycji przez podmioty lecznicze.

Umowy w 2021 r. były zawierane pomiędzy Szpitalem a Ministerstwem Zdrowia. W roku bieżącym przydzielono wojewodom pulę środków finansowych na realizację zadań związanych z walką z COVID-19, w tym dla Wojewody Wielkopolskiego w wysokości ponad 53 mln zł. Do 9 maja wojewoda podpisał 25 umów na łączną kwotę 39,4 mln zł.

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 powstał jako odpowiedź na potrzeby obywateli i aby zniwelować skutki pandemii koronawirusa. Dzięki tym środkom możliwe jest m.in. finansowanie inwestycji i zakupu sprzętu medycznego, który jest tak istotny dla funkcjonowania wielkopolskiej służby zdrowia - mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego kładzie nacisk na zrównoważony, dynamiczny rozwój całej Polski, ale przede wszystkim, aby działania, które są podejmowane i inwestycje, które są realizowane, służyły drugiemu człowiekowi - podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Tylko w poniedziałek wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał umowy z trzema placówkami. To: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie (rozbudowa oddziału w Grębaninie - rehabilitacja pocovidowa - 5 500 000,00 zł), Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim (rozbudowa oddziału izolacyjnego - 4 608 460,00 zł), i Szpital Powiatowy w Jarocinie (zakup sprzętu dla Szpitala 1 000 000,00 zł).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
3.7 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro