Reklama
Reklama

Komendant kaliskiej straży pożarnej miał prowadzić auto pod wpływem alkoholu. Odsunięto go od obowiązków

Auto porzucono w tym rejonie | fot. Google Street View
Auto porzucono w tym rejonie | fot. Google Street View

Do zdarzenia doszło w czwartek w Kaliszu.

Jak podaje lokalny portal faktykaliskie.pl, około godziny 16.00 na ulicy Podmiejskiej w Kaliszu 38-letnia kierująca samochodem osobowym zauważyła niepokojące zachowanie innego kierowcy. Styl jazdy wskazywał na to, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Kobieta zajechała drogę mężczyźnie i próbowała go zatrzymać, by nie miał drogi ucieczki. W chwili, gdy kierowca zorientował się, że nie może odjechać, porzucił auto na środku drogi i... uciekł pieszo.

Na miejsce wezwano policjantów, którzy około 2 godziny później zatrzymali 39-letniego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi świadków zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W piątek Gazeta Wyborcza podała, że za kierownicą hondy siedzieć miał komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Komendant wojewódzki postanowił odsunąć go od obowiązków do czasu wyjaśnienia sprawy. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, a mężczyzna musi się liczyć z konsekwencjami. Grozi mu m.in. utrata pracy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro