Reklama
Reklama

Matka zastępcza z Ukrainy znęcała się nad dziećmi. Zatrzymali ją poznańscy policjanci

Zdjęcie ilustracyjne | fot. picjumbo_com / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. picjumbo_com / pixabay.com

Kobieta stosowała przemoc już na terenie Ukrainy, po ucieczce do Poznania nie przestała.

Sprawę opisuje Gazeta Wyborcza. Svitlana B. w Ukrainie opiekowała się dziesięciorgiem dzieci w ramach rodziny zastępczej. Gdy rozpoczęła się wojna, uciekła z dziećmi do Polski, zatrzymała się na poznańskich Jeżycach. Pomocy udzielali jej mieszkańcy i to jeden z nich dowiedział się od dzieci, że wobec nich opiekunka stosuje przemoc. O sprawie poinformowano policję.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W tym tygodniu 51-letnią Ukrainkę zatrzymano, a dzieci zabrano z jeżyckiego hostelu, trafiły pod właściwą opiekę. Wszystkie potwierdziły, że kobieta się nad nimi znęcała. Z opisu dzieci wynika, że zastępcza matka miała je bić pałką i pasem, wyrywać im włosy, zmuszać do jedzenia okropnych rzeczy, a nawet podduszać.

Kobiecie postawiono już zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad dziećmi, a także narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia jednego z nich. Grozi jej do 8 lat więzienia. Ukrainka trafiła na 3 miesiące do aresztu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
61.42 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro