Reklama
Reklama

Wygrał 250 tysięcy euro w zdrapce, nie może ich odebrać

Zdjęcie ilustracyjne | fot. janeb13 / pixabay.com

Nietypowa sytuacja w Belgii.

Algierczyk mieszkający w Belgii kupił zdrapkę za 5 euro i wygrał główną nagrodę - 250 tysięcy euro. Radość nie trwała jednak długo, mężczyzna ma bowiem ogromny problem z odebraniem nagrody. Jak podaje money.pl, wszystko przez to, że tak dużej wygranej nie można wypłacić w gotówce, a Algierczyk nie ma dokumentów niezbędnych do otwarcia konta bankowego.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wygraną próbował już za niego odebrać kolega, którego... aresztowano pod zarzutem kradzieży. Algierczyk wyjaśnił jednak sytuację i mężczyznę wypuszczono na wolność. W rozmowie z lokalnymi mediami posiadacz szczęśliwej zdrapki wyjaśnił, że za wygraną chce kupić sobie mieszkanie oraz samochód w Brukseli. Planuje też tutaj założyć rodzinę.

Najpierw musi jednak odebrać wygraną. Zatrudnił już nawet prawnika, który ma mu w tym pomóc. Ten zaproponował Algierczykowi, by skontaktował się z rodziną w Algierii i zdobył dokument tożsamości. Zwycięska zdrapka jest w bezpiecznym miejscu - w sądzie w Brugii, mieście, w którym została kupiona.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro