Reklama

Porsche na niemieckich rejestracjach utknęło pod tramwajem. Ogromne korki pomiędzy Ratajami i Śródką

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Do kolizji doszło w poniedziałek po godzinie 17:00.

O sytuacji na drogach w okolicach ulic Baraniaka, Kórnickiej i Jana Pawła II informowali nas masowo mieszkańcy Poznania. Jak się okazało, na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Baraniaka doszło do kolizji samochodu osobowego marki Porsche z tramwajem nr 16. MPK Poznań poinformowało, że ruch tramwajowy od Jana Pawła II w stronę ronda Śródka został całkowicie wstrzymany. Natomiast w przeciwnym kierunku ruch odbywa się normalnie.

Linie tramwajowe nr 16, 4 i 17 w kierunku centrum skierowane zostały na objazd przez ul. Królowej Jadwigi. Linia nr 7 jadąca na Zawady również zmieniła trasę i jedzie do pętli Franowo. Linia nr 6 jedzie przez Most Teatralny, Fredry, Garbary do Miłostowa.

Jak podaje rzecznik prasowy poznańskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak - Mamy dziś bardzo dużo zgłoszeń do kolizji, w związku z czym policja jeszcze nie dojechała do zdarzenia dotyczącego Porsche i tramwaju. Ta kolizja będzie niebawem obsługiwana przez policję.

Wiadomo już, że niedaleko tej kolizji miała miejsce kolejna, która również blokuje ruch tramwajowy, jak i samochodowy.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 4.04.2022 r., godz. 19.56
    Aktualizacja
    poniedziałek, 4.04.2022 r., godz. 19.56
    Jak podaje MPK Poznań, o godzinie 19:32 wznowiono ruch tramwajowy na ul. Jana Pawła II. Wszystkie linie tramwajowe wracają na swoje stałe trasy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro