Reklama
Reklama

A2: kierowca z Rosji próbował przechytrzyć inspektora

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

W ubiegły czwartek na autostradzie A2 w Żdżarach zatrzymany został do kontroli pojazd członowy przewoźnika z Rosji, który w dniu kontroli wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z ładunkiem drewna opałowego w liczbie 21 t z Rosji do Niemiec.

Podczas kontroli zezwolenia na międzynarodowy transport drogowy rzeczy kierowca okazał wypełnione zezwolenie dwustronne tranzytowe, którego data terminu ważności została przekroczona. Okazane zezwolenie było więc w dniu kontroli nieważne i inspektorzy z Konina stwierdzili jego brak - informują inspektorzy WITD z Poznania.

Rosjanin tłumaczył, że przez przypadek wypełnił nieważne zezwolenie, a ważnego wypełnionego nie posiadał. Zachowanie kierowcy podczas kontroli dawało podstawę do twierdzenia, że celowo zostało wypełnione zezwolenie, którego data ważności już upłynęła - dodają.

Kontrola zakończyła się kaucją w wysokości 12 tysięcy złotych. Z uwagi na brak środków pieniężnych na kaucję oraz brak ważnego zezwolenia pojazd został skierowany na parking strzeżony. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro