Reklama
Reklama

MPK Poznań myśli o zakupie kolejnych tramwajów. W grę wchodzi też używany tabor

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Michał Nadolski / archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Michał Nadolski / archiwum

Opcji jest kilka.

O sprawie pisze branżowy portal transport-publiczny.pl. Okazuje się, że MPK Poznań chciałoby kupić nowe tramwaje, ale problemem są finanse. Inwestycję można zrealizować tylko pod warunkiem uzyskania dużego dofinansowania zewnętrznego. W grę wchodzi zakup 31 wagonów. Jeśli jednak nie uda się uzyskać dofinansowania, rozważane będą dwie inne opcje.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Przewoźnik będzie rozważać zakup używanych tramwajów dwukierunkowych jeśli okaże się, że na trasie na Naramowice pojawi się zapotrzebowanie na uruchomienie tu kolejnej linii lub wzmocnienie dwóch zapowiedzianych. Drugą opcją jest zakup kolejnych częściowo niskopodłogowych, dwukierunkowych tramwajów Moderus Beta.

MPK zdaje sobie sprawę z tego, że starzeją się "stopiątki" i najlepszą opcją byłoby je skasować. Wkrótce będą bowiem musiały przejść kosztowne naprawy główne. Wycofanie tramwajów typu 105N ma nastąpić w ciągu 5 lat. W taborze MPK wciąż są również dwukierunkowe Helmuty, które mają być wykorzystywane tak długo, jak będą sprawne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro