Reklama
Reklama

Poznań szuka inwestorów w Cannes. "Oferta jest bardzo atrakcyjna"

fot. UM Poznań

Poznań na targach w Cannes promuje kilkanaście nieruchomości miejskich na sprzedaż.

Oferta nieruchomości, którą przedstawiamy w Cannes jest bardzo atrakcyjna. Po sprzedaży części gruntów w rejonie ul. Obodrzyckiej i Garaszewo czy przy rondzie Rataje, Poznań wciąż ma wiele do zaoferowania. Pod koniec marca odbędzie się przetarg na nieruchomości położone w rejonie ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej na Żegrzu, a w kwietniu na teren przy ulicy Hetmańskiej 74 na poznańskim Łazarzu. Liczę, że tegoroczne targi zaowocują nowymi kontaktami z potencjalnymi inwestorami i ciekawymi projektami dla miasta - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Targi MIPIM odbywają się w dniach 15-18 marca. W ich trakcie swoje oferty zaprezentują miasta z całej Europy. Pierwszy raz od wybuchu pandemii będzie to pełna odsłona największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia w branży nieruchomości.

W ofercie Poznania dominują nieruchomości przeznaczone pod wielorodzinną zabudowę mieszkaniową lub/i usługową - jest ich 11. Chodzi m.in. o tereny w rejonie ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej, ul. Hetmańskiej 74 czy też ul. Gąsiorowskich 6 oraz ul. Janickiego/ul. św. Wawrzyńca. Proponowane są też 3 nieruchomości o wyłącznej funkcji usługowej, 1 przeznaczona pod zabudowę przemysłowo-usługowa oraz 1 teren, który częściowo ma być zagospodarowany na cele przemysłowo-usługowe, a częściowo ma służyć jako parkingi - informują miejscy urzędnicy.

Miasto w Cannes prezentuje także teren pod dzierżawę lub wynajem. Chodzi o nieruchomości przy ul. Chojnickiej. To obszar położony w klinie zieleni, który może stanowić ciekawą propozycję dla sektora turystyki, rekreacji i sportu. Dodatkowo specjalną propozycję stanowią także nieruchomości, na których w przyszłości mogą powstać parkingi samochodowe kubaturowe.

Mimo trudnej sytuacji międzynarodowej, biznes po pandemii nabiera rozpędu. Bardzo się cieszę, że podczas targów MIPIM będziemy mogli spotkać przedstawicieli branży nieruchomości z całego świata i jestem przekonana, że oferta Miasta Poznania wzbudzi zainteresowanie inwestorów. Tym bardziej, że znamy już daty kilku najbliższych przetargów, a kolejne są w przygotowaniu - zaznacza Katja Lożina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów.

We wtorek w trakcie targów odbyło się również uroczyste wręczenie nagród fDI European Cities and Regions of the Future 2022/23. W ogólnej klasyfikacji miast średniej wielkości Poznań zajął 5. miejsce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
3℃
-1℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro