Reklama
Reklama

Wojskowy śmigłowiec wylądował w Kaliszu. "Jedno życie zgasło, ale dało szansę czterem innym"

fot. Szpital Kalisz
fot. Szpital Kalisz

Wojskowy śmigłowiec nie pojawia się w Kaliszu często, nie dziwi więc fakt, że jego lądowanie wzbudziło sporo emocji wśród mieszkańców.

Śmigłowiec Mi-8 wylądował przy kaliskim szpitalu w poniedziałek. Powód? Niezwykła misja do wykonania. W kaliskim szpitalu zmarł bowiem pacjent, od którego możliwe było pobranie narządów - serca, płuc, wątroby i nerek. - Dadzą szansę na życie innym Pacjentom - z Krakowa, Gdańska, Warszawy i Poznania - poinformował szpital. - Jedno życie zgasło, ale dało szansę czterem innym - podsumowano.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Serce musi trafić od dawcy do biorcy w ciągu maksymalnie 4 godzin. Dlatego zdecydowano się na transport śmigłowcem. Maszyna poleciała do Krakowa.

- Bliskim zmarłego Pacjenta składamy serdeczne wyrazy współczucia i jednocześnie wyrażamy ogromną wdzięczność za bezcenny dar, w imieniu chorych, którzy otrzymali dziś nowe życie. Od 1995 roku w kaliskim szpitalu dokonano 227 pobrań narządów, dając szansę na nowe życie kolejnym Pacjentom.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
40.83 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro