Reklama
Reklama

Ławica: bagaż bez opieki postawił służby na nogi

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Straż graniczna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Straż graniczna

Pozostawienie bagażu bez nadzoru na terenie lotniska grozi poważnymi konsekwencjami.

Strażników granicznych pracujących na poznańskiej Ławicy poinformowano o podejrzanym bagażu pozostawionym bez nadzoru w hali przylotów. - Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych natychmiast ocenili sytuację i rozpytali przebywające w pobliżu osoby. Bagaż sprawdził także pies służbowy. Na podstawie nagrań z monitoringu ustalono, że bagaż pozostawiła rodzina z dzieckiem. Dodatkowo bagaż został sprawdzony za pomocą stacjonarnego urządzenia rentgenowskiego i w rezultacie uznany za bezpieczny - podaje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej. - Wewnątrz pozostawionego plecaka znajdowały się rzeczy osobiste. Pół godziny później po plecak zgłosił się jego właściciel - 37-letni obywatel Ukrainy - dodaje. Mężczyznę ukarano mandatem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Kolejny raz apelujemy do podróżnych o rozwagę i niepozostawianie bez opieki bagaży, a także zwrócenie baczniejszej uwagi na tych, którzy przyczyniają się do tego typu utrudnień. Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi mandat w wysokości 500 zł, natomiast zarządzający lotniskiem może dochodzić od osoby odszkodowania związanego z kosztami przeprowadzonej akcji i związanymi z tym utrudnieniami na lotnisku - zaznaczają strażnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro