Reklama

Okradziono pomnik Bohdana Smolenia. "Może ktoś zaprotestował, bo wydawało mu się, że to jest tęczowa czapka promująca LGBT"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Sylwia Toroszewska
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Sylwia Toroszewska

O sprawie powiadomiono policję.

O nieprzyjemnej sytuacji informuje RMF24.pl. Dziennikarzy poinformował pomysłodawca budowy Bohdana Smolenia i jego wieloletni współpracownik oraz przyjaciel Krzysztof Deszczyński. Ktoś zabrał Smoleniowi czapkę i szalik. Zauważyłem to wczoraj o godz. 16.30, a dzisiaj byłem w Komisariacie Policji Poznań Stare Miasto i poinformowałem o kradzieży - powiedział. Może ktoś zaprotestował, bo wydawało mu się, że to jest tęczowa czapka promująca LGBT, ale tak nie jest, bo ona po prostu była kolorowa - dodał.

Przekazał, że jest pewien, iż była to kradzież, bo czapka i szalik były zabezpieczone plastikowymi opaskami zaciskowymi, które musiały zostać przecięte. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 500 zł. Funkcjonariusze będą zajmować się sprawą. Sprawdzony zostanie między innymi monitoring.

Rzeźba upamiętniająca artystę kabaretowego Bohdana Smolenia stanęła na skwerze u zbiegu ulic Strzałowej i Rybaki. Bohdan Smoleń zmarł w grudniu 2016 roku po ciężkiej chorobie. Legenda polskiego kabaretu, członek kabaretu Tey, założyciel fundacji Stworzenia Pana Smolenia działającej w podmosińskim Baranówku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro