Reklama
Reklama

Rektor UAM odniosła się do komentarzy w sprawie powrotu do nauczania stacjonarnego: "Szanuję Państwa prawo do krytycznej oceny mojej decyzji"

fot. Przemysław Stanula / UAM /FB
fot. Przemysław Stanula / UAM /FB

Jak już wcześniej informowaliśmy po ogłoszeniu decyzji Rektor uczelni prof. Bogumiły Kaniewskiej w sieci pojawiły się liczne komentarze. Były to słowa uznania, ale też krytyki. Dziś odniosła się do nich prof. dr hab. Kaniewska w swoim wpisie na portalu społecznościowym. Raz jeszcze wyjaśniając swoją decyzję.

Szanowni Państwo, z uwagą zapoznaję się z komentarzami, które zamieszczają Państwo pod moimi postami, jednak odpowiadanie na każdy wpis przekracza moje czasowe możliwości, więc pozwolę sobie uczynić to zbiorczo, wyjaśniając powtarzające się w nich kwestie
- napisała podkreślając między innymi, że decyzja nie powinna być dla nikogo niespodzianką oraz, że uczelnia będzie funkcjonować według zasad określonych w Zarządzeniu nr 139 w sprawie działania Uniwersytetu w warunkach epidemii. Podkreśliła też, że podobne decyzje podejmują też inne uczelnie, również poznańskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Nie są prawdziwe informacje o wzroście liczby zakażeń na naszej uczelni. Posiadamy dobrze funkcjonujący system raportowania, z którego jasno wynika, iż w ostatnich tygodniach jest to tendencja spadkowa. Te dane i informacja, że do normalnego funkcjonowania wracają szkoły, a inne dziedziny życia społecznego nie zostają objęte nowymi obostrzeniami, skłoniły mnie do podtrzymania decyzji o powrocie na uczelnię dnia 10 stycznia - poinformowała rektor UAM.

Szanuję Państwa prawo do krytycznej oceny mojej decyzji. Proszę pozwolić jednak, że nie będę prostować przekłamań (bo często wynikają one z braku informacji, nie zawsze ze złej woli) ani polemizować z jawnie nieżyczliwymi komentarzami. Ocenę poziomu niektórych wypowiedzi pozostawiam Państwu, sobie natomiast prawo do usuwania komentarzy, które naruszają normy społeczne - dodała.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro