Reklama
Reklama

Poseł Wróblewski: "jest decyzja środowiskowa dla dwóch poznańskich wiaduktów". Prezydent Wiśniewski: "o rok za późno"

fot. PIM
fot. PIM

Poseł Prawa i Sprawiedliwości z Poznania Bartłomiej Wróblewski poinformował w mediach społecznościowych o dobrej wiadomości dla miasta.

- Poznańska Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała 30 grudnia 2021 r. decyzję środowiskową dla dwóch ważnych wiaduktów w Poznaniu. Budowa bezkolizyjnych przejazdów nad linią kolejową Poznań-Piła w rejonach ul. Lutyckiej i ul. Golęcińskiej jest niezwykle ważną inwestycją dla mieszkańców Poznania, szczególnie północno-zachodniej części miasta. Podziękowania dla RDOŚ, że mimo napiętych terminów dotrzymał deklaracji wydania decyzji do końca 2021 r. Teraz trzymamy kciuki za Władze Poznania, by mimo ponad rocznego poślizgu, udało się ukończyć inwestycję do końca 2023 r. - napisał na Facebooku Wróblewski.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Czy władze Poznania wiedzą o takiej decyzji? Oficjalnie nie. - Jeśli rzeczywiście jest to prawda, będziemy mogli w końcu zamknąć wszystkie formalności i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w marcu ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy prac. To natomiast oznacza, że przy bezproblemowym przebiegu przetargu, jesienią ruszą prace. Stawia nas to w trudnym położeniu, bo inwestycja musi się zakończyć do końca 2023 roku ze względu na unijne dofinansowanie - mówi nam Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Jak zauważa Wiśniewski, o decyzję środowiskową do RDOŚ wystąpiono w 2020 roku. - W grudniu 2019 roku podpisano umowę z firmą, która miała przygotować stosowną dokumentację. Miała też uzyskać niezbędne pozwolenia. O decyzję środowiskową wystąpiono w połowie 2020 roku. Spodziewaliśmy się, że decyzję dostaniemy w grudniu 2020. Później pojawiła się informacja, że będzie do sierpnia 2021, co już było dużym opóźnieniem, a następnie, że do grudnia 2021. Jeśli faktycznie, dostaliśmy decyzję, o czym jeszcze oficjalnie nie wiemy, stało się to z rocznym opóźnieniem - dodaje.

Więcej o samej inwestycji pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
117.74 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro