Reklama

Wiadukty w ciągu Lutyckiej i Golęcińskiej coraz bliżej

fot. PIM
fot. PIM

Mieszkańcy czekają na tę inwestycję od lat.

Obecnie przejazd ulicami Lutycką i Golęcińską wiąże się z koniecznością spędzenia czasu w korkach tworzących się przy zamkniętych przejazdach kolejowych. Obecnie trwają prace projektowe związane z budową wiaduktów w ciągu tych tras.

- Jesteśmy w trakcie prac projektowych, których efektem będzie uzyskanie pełnej dokumentacji projektowej oraz decyzji realizacyjnej. We współpracy z jednostkami miejskimi udało się już opracować ostateczną koncepcję techniczną, co pozwoliło rozpocząć prace nad projektem budowlanym. Od czerwca bieżącego roku trwa równolegle procedura uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Za przygotowanie projektu odpowiada firma Sweco Consulting z Poznania. Ma nie tylko opracować projekty (budowlany i wykonawczy), ale też uzyskać wszystkie decyzje administracyjne i przeprowadzić ocenę oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

- Oprócz budowy wiaduktów w ciągu ul. Lutyckiej i Golęcińskiej, zadanie obejmuje znaczne przebudowanie okolicznego układu drogowego. Realizacja, zakres i kolejność budowy poszczególnych odcinków inwestycji są jednak ściśle powiązane z możliwościami finansowymi Miasta Poznania. Na podstawie dokumentacji projektowej będzie można podjąć ostateczne decyzje - podkreślają PIM.

W drugiej połowie przyszłego roku dokumentacja ma być gotowa. Wtedy możliwe będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie robót budowlanych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro