Reklama
Reklama

Zatrzymali kierowcę do kontroli, bo jechał za szybko. W bagażniku znaleźli kradzione paliwo

fot. policja
fot. policja

A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Policjanci z grupy Speed patrolowali miasto i w nocy 28 grudnia na ulicy Witosa w Poznaniu zauważyli vw passata, który jechał zdecydowanie za szybko. - Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 65 km/h. Dodatkowo 24-latek nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że pojazd nie miał wykonanych aktualnych badań technicznych, a kierowca jechał bez uprawnień - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

W trakcie kontroli młody mężczyzna nerwowo się zachowywał. Policjanci postanowili więc sprawdzić, co ma w bagażniku. Znaleźli tam kilka kanistrów i baniaków, a w nich znajdowało się w sumie prawie 200 litrów paliwa skradzionego ze stacji benzynowej znajdującej się niedaleko miejsca kontroli.

- Sprawca kradzieży został natychmiast zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na miejscu zdarzenia policyjni technicy wykonali oględziny pojazdu, który następnie został zabezpieczony wraz z pojemnikami paliwa do dalszego postępowania w sprawie. Ponadto policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu i nałożyli na kierującego mandaty karne za popełnione wykroczenia. Teraz 24-latek odpowie jeszcze za kradzież paliwa - dodaje Mróz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
28.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro