Reklama
Reklama

Pałac Jana A.P. Kaczmarka w Rozbitku wystawiony na sprzedaż za 3 mln euro

fot. materiały prasowe

Wraz z nim nabywa się działkę o powierzchni 33 hektarów.

Pałac znajduje się w Rozbitku na terenie gminy Kwilcz, co oznacza około 60-kilometrową trasę z Poznania. Aktualnym właścicielem nieruchomości jest Jan A.P. Kaczmarek, zdobywca Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel".

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

3 miliony euro to nie koszt samego pałacu, a ogromnego zespołu pałacowo-parkowego nazywanego Chateau Oasis. Sam pałac ma 2000 metrów kwadratowych powierzchni i powstał w połowie XIX wieku.

Pałac jest wykończony w 85 procentach. - Najbardziej reprezentacyjną częścią pałacu jest parter wraz z efektowną, otwartą na park salą balową i tarasem. Na tym poziomie również: 7 pokoi przechodnich, 1 apartament dwupokojowy z łazienką i kominkiem oraz 2 łazienki ogólnodostępne. Na piętrze znajdują się pokoje gościnne z łazienkami (5 apartamentów, 1 salon telewizyjny przechodni), biblioteka z balkonem oraz spektakularne, wielofunkcyjne poddasze (możliwość wyodrębnienia grupy apartamentów z łazienkami, w tym dwupoziomowych) - informuje sprzedający. - Piwnica została dostosowana do potrzeb planowanej restauracji (dla 75 osób) wraz z pełnym zapleczem kuchennym. Budynek jest wyposażony w dwie windy - osobową i towarową, posiada też profesjonalną instalację informatyczną. Nieruchomość posiada dostęp do szybkiego internetu. Na terenie obiektu można lądować helikopterem.

W parku otaczającym pałac znajduje się m.in. największa w Wielkopolsce aleja platanów, a także staw z wyspą. Na terenie znajdują się także budynki stajni z wozownią, gorzelnia, źrebięciarnia, domek stróża i dwa budynki magazynowe. Cała działka jest ogrodzona i strzeżona.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowy wtorek!
23℃
13℃
Poziom opadów:
3.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro