Reklama

Niebezpieczna sytuacja na A2. Z naczepy ciężarówki posypały się kawałki lodu

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Pierwsze przymrozki więc kierowcy TIR-ów nic sobie nie robią z lodu który maja na naczepach. Sytuacja miała miejsce dzisiaj na autostradzie. Wyszczerbiona szyba w moim samochodzie po uderzeniu kawałkiem lodu z ciężarówki - pisze nasz Czytelnik i zwraca uwagę, że w takim wypadku nie ma gdzie uciekać. Tragedia gotowa jak ktoś spanikuje po takim uderzeniu - dodaje.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Policjanci każdego roku przypominają, że stwarza to ogromne niebezpieczeństwo na drogach i apelują do kierowców ciężarówek, aby zadbali o usunięcie lodu ze swoich pojazdów, bo jest to ogromnym zagrożeniem dla innych użytkowników dróg. Ponadto przypominają, że lód na szybach ogranicza widoczność. Spadający z dachu auta śnieg utrudnia jazdę kierowcom poruszającym się za takim pojazdem. Spadające tafle to ogromne zagrożenie. Mogą zbić szybę pojazdu, wystraszyć kierowcę, który straci panowanie nad swoim autem, mogą też doprowadzić do wypadku drogowego - informowali już w ubiegłym roku funkcjonariusze.

Kierującym, nie stosującym się do przepisów grożą konsekwencje, takie jak mandat, punkty karne a w przypadku stwierdzenia zagrożenia bezpieczeństwa w warunkach drogowych, kierującemu mogą zostać zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
39.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro