Reklama
Reklama

Kilkaset osób stłoczonych na lotnisku Ławica: "jak to jest z pandemią w naszym kraju?"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Trzy samoloty, które wylądowały na lotnisku w Poznaniu w krótkim odstępie czasu sprawiły, że na niewielkiej przestrzeni stłoczyło się sporo osób.

- Jak to jest z tą pandemią w naszym kraju? Trzy loty spoza Strefy Schengen o tej samej godzinie, ok. 800 pasażerów. Wszyscy stłoczeni na 200 m kwadratowych. Wisienką na torcie są niedziałające bramki kontroli automatycznej. Gdzie dystans społeczny, gdzie normy ludzi w pomieszczeniach? To powtarza się co drugi dzień - pisze nasz Czytelnik.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Błażej Patryn z lotniska Ławica przyznaje, że lotnisko działa w ramach takich przestrzeni, jakimi dysponuje. - Alternatywą byłoby trzymanie ludzi na zewnątrz, co jesienią i zimą z pewnością nie spotkałoby się z ich aprobatą - mówi. - Warte podkreślenia jest to, że osoby podróżujące samolotami muszą przedstawić potwierdzenie tego, że są zaszczepieni na Covid-19 lub muszą mieć negatywny wynik testu na Covid-19. Inaczej nie zostaną wpuszczeni do samolotu. Posiadanie takich dokumentów sprawia, że pasażerowie są w najwyższym stopniu bezpieczni - podkreśla. - Nie mieszają się w tym pomieszczeniu z ludźmi z zewnątrz.

Patryn zaznacza też, że to obowiązkiem każdej osoby jest posiadanie maseczki na twarzy w zamkniętej przestrzeni. A co z automatycznymi bramkami, które nie działają? - Nie są uruchamiane, ponieważ procedura sanitarna wymaga sprawdzenia kwestii szczepień lub testu od pasażera. Bramki nie mają takiej możliwości - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
53.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro