Reklama
Reklama

ZTM ponownie przekonuje: Poznań wśród miast z najtańszą komunikacją i "z jedną z najbardziej korzystnych ofert weekendowych"

fot. ZTM

Jaka to oferta?

- W taryfie ZTM istnieją dwa bilety krótkookresowe: na 24-godzinny oraz 7-dniowy, odpowiednio w wersji na strefę A (Poznań) lub strefę A+B+C+D. W strefie A bilet 24h kosztuje 15 zł, natomiast bilet tygodniowy 50 zł - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego.

Oferta weekendowa skierowana jest przede wszystkim do turystów i osób, które odwiedzają Poznań okazjonalnie. - To także znakomita oferta dla rodzin z dziećmi, ponieważ z biletem 24-godzinnym są powiązane atrakcyjne promocje biletowe, do korzystania z których bardzo zachęcamy - dodaje.

Jak podkreśla ZTM, bilet 24-godzinny może być wykorzystywany przez cały weekend. - Skasuj raz bilet 24-godzinny i korzystaj przez cały weekend! Jednorazowy bilet czasowy 24-godzinny skasowany od godziny 20:00 w piątek do godziny 24:00 w sobotę, obowiązuje do godziny 24:00 w niedzielę. Można zatem maksymalnie podróżować dwa dni i 4 godziny na jednym bilecie! Dla turystów planujących weekendowy pobyt w stolicy Wielkopolski to bardzo dobra oferta - zachwala ZTM.

Obowiązuje też promocja rodzinna. Jeśli rodzice skasują dwa bilety 24-godzinne, dzieci do 18. roku życia pojadą z nimi bezpłatnie. Także w ramach promocji weekendowej.

Dla porównania przedstawiono oferty weekendowe z innych miast. W Warszawie bilet ważny od 19.00 w piątek do 8.00 w poniedziałek kosztuje 24 złote. W Krakowie trzeba kupić 2 bilety 24-godzinne za 34 złote, a we Wrocławiu bilet 48-godzinny za 26 złotych. Taniej niż w Poznaniu jest w Łodzi, gdzie bilet ważny od 18.00 w piątek do 3.00 w poniedziałek kosztuje 12 złotych.

- Podsumowując w odniesieniu do oferty weekendowej możemy śmiało powiedzieć: #poznanwsrodnajtanszych - kończy ZTM.

Przypomnijmy, że ostatnie porównanie cen komunikacji miejskiej przedstawione przez ZTM wzbudziło sporo emocji wśród poznaniaków. Konkretnie chodziło o ofertę przystankową. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Sytuacja dotyczy kilku powiatów w Wielkopolsce
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro