Reklama
Reklama

Przez Poznań przeszedł marsz solidaryzujących się z medykami

fot. Przemysław Łukaszyk

Trwa spór medyków z rządem.

Z tej okazji na placu Mickiewicza odbyła się manifestacja "Młodzi Solidarnie z Protestem Medyków". Podobne wydarzenia zorganizowano równocześnie w 9 innych miastach.

- Jesteśmy osobami studiującymi kierunki medyczne (m.in. lekarski, lekarsko-dentystyczny, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapię, dietetykę, farmację) oraz młodymi osobami czynnie już pracującymi (nie tylko w ww. zawodach, lecz także w równie ważnych sektorach - od elektroradiologii, przez opiekę medyczną aż po osoby salowe) - tłumaczyli organizatorzy.

- Chcemy pokazać, iż mimo faktu, że studiujemy różne kierunki, razem będziemy tworzyć (lub już tworzymy) jeden wspólny system Ochrony Zdrowia. Pragniemy jasno powiedzieć, że wszyscy jesteśmy nie tylko pracownikami medycznymi, lecz również potencjalnymi pacjentami, a od spełnienia postulatów protestu zależy przyszłość i zdrowie nasze oraz naszych bliskich. Widząc obecną sytuację, systemowe problemy oraz brak reakcji obecnej strony rządowej na trwające od miesiąca protesty w obrębie Białego Miasteczka, ruszyliśmy do działania - dodawali, podkreślając, że protest ma "apartyjny" charakter.

Uczestnicy spotkali się na placu Mickiewicza, następnie ruszyli marszem przez miasto, żeby zakończyć wydarzenia na placu Wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
7.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro