Reklama
Reklama

Radny chce wyjaśnień w sprawie "prywatnej" Strefy Płatnego Parkowania

Parking przy ulicy Łaskarza | fot. Google Street View
Parking przy ulicy Łaskarza | fot. Google Street View

Chodzi o parking przy ulicy Łaskarza.

W piątek pisaliśmy o kolejnej "prywatnej" Strefie Płatnego Parkowania, która powstała w Poznaniu. Po ulicy Wagi na osiedlu Zodiak przyszedł czas na ulicę Łaskarza. Na sporym parkingu ustawiono tam parkomaty. Mieszkańcy mogą wykupić miesięczny abonament za 90 złotych.

O wprowadzeniu opłat za parkowanie rozmawialiśmy z Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych. Potwierdzono nam, że operatorem parkingu została firma APCOA, a mieszkańców poinformowano z wyprzedzeniem o wprowadzeniu odpłatności. - Mamy nadzieję, że dzięki wprowadzeniu opłat zmniejszy się liczba niewłaściwe zaparkowanych pojazdów w tym miejscu, a także, że mieszkańcy będą mogli stanąć pod swoją nieruchomością. Do tej pory musieli krążyć po okolicznych uliczkach, by znaleźć wolne miejsce - mówił nam Łukasz Kubiak z ZKZL.

Teraz o płatny parking pyta miejski radny Wojciech Chudy. W interpelacji zwrócił się do prezydenta Poznania domagając się wyjaśnień. Radny pyta kto w ZKZL podjął decyzję o wynajęciu terenu prywatnej firmie, a także jakie były tego powody. Dopytuje też czy ZKZL prowadził konsultacje z mieszkańcami i osiedlowymi radnymi w tej sprawie. - Kto w ZKZL negocjował z firmą wysokość abonamentu dla mieszkańców? Dlaczego abonament wynosi trzy razy więcej niż w Strefie Płatnego Parkowania - pyta.

Na odpowiedzi trzeba jeszcze poczekać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro