Reklama

Cofając wyrwał duże drzewo z ziemi i... odjechał. Dostał 500 złotych mandatu

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Kierowca dźwigu uszkodził drzewo na ulicy Błażeja.

20 sierpnia strażników miejskich wezwano na ulicę Błażeja, gdzie mieszkańcy zgłosili wyrwanie drzewa z ziemi. - Okazało się, że do zdarzenia doszło podczas manewru cofania - kierowca pojazdu budowlanego nie zauważył drzewa i najechał na nie, uszkadzając tak, że drzewo zostało wyrwane z korzeniami - wyjaśnia straż miejska.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Na pobliskiej budowie strażnicy rozpytali, czy to do nich należy pojazd o konkretnych tablicach rejestracyjnych - niestety okazało się, że nie. W związku z tym, funkcjonariusz wystosował pismo do CEPiK z prośba o wskazanie właściciela pojazdu - dodaje.

27 sierpnia strażnik spotkał się z kierowcą dźwigu, który nie ukrywał, że wie, po co umówiono spotkanie. - Od razu przyznał się do popełnionego wykroczenia. W związku z tym, strażnik nałożył na kierowcę mandat karny w wysokości 500 zł - najwyższy jaki można nałożyć za wykroczenie z art. 144 § 2 KW. O całej sprawie funkcjonariusz poinformował też w piśmie Wydział Ochrony Środowiska.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro