Reklama
Reklama

Ruszył proces w sprawie 29-latka, który chciał wyłudzić rządową dotację na chryzantemy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. adonyig / pixabay.com

O sprawie zrobiło się głośno na przełomie 2020 i 2021 roku.

Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trafił wniosek wówczas 28-latka z powiatu kaliskiego, który ubiegał się o odszkodowanie w związku ze stratami, które miał ponieść w wyniku decyzji o zamknięciu cmentarzy na 1 listopada.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Mężczyzna chciał otrzymać blisko 800 tysięcy złotych od urzędników, ale jego wniosek wzbudził spore podejrzenia osób przyznających dotacje. W dokumencie zadeklarował, że posiadał ponad 36 tysięcy donic z chryzantemami, a jak ustalono, w rzeczywistości miał ich zaledwie... 400.

Mężczyzna nie przyznał się do winy. Podczas przesłuchania stwierdził, że część kwiatów należała do niego, a część do innej osoby i dużo kwiatów udało mu się sprzedać na giełdzie w Poznaniu. Okazało się, że tłumaczenie nie było poparte dokumentacją. Mężczyźnie postawiono zarzut oszustwa.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w trakcie śledztwa mężczyzna tłumaczył, że kwiaty otrzymał od 95-letniego dziadka, który zmarł. Fakty jednak nie przemawiały na jego korzyść. 28-latek nie miał odpowiedniej przestrzeni do przechowywania tak dużej liczby kwiatów, a nawet nie miał zgód na to, by wykorzystywać duże ilości wody do ich podlewania.

Przed sądem dziś 29-letni mężczyzna ponownie nie przyznał się do winy. Kolejna rozprawa odbędzie się w listopadzie. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro