Reklama
Reklama

Pandemia: co z rozpoczęciem roku akademickiego na UAM? "Gorąco zalecamy i rekomendujemy zaszczepienie się"

fot. UAM
fot. UAM

Studenci czekają na informację o tym, jak będzie wyglądać semestr zimowy na największym poznańskim uniwersytecie.

19 sierpnia do rektorski UAM, profesor dr hab. Bogumiły Kaniewskiej zwrócił się Samorząd Studentów uczelni. Chodzi o ogłoszenie decyzji dotyczących najbliższego semestru. Za nieco ponad miesiąc studenci rozpoczną naukę, a wciąż nie wiedzą, w jakim trybie będzie się ona odbywać.

- W imieniu JM Rektor informuję, że od momentu ogłoszenia rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki uchylającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki (10.08.2021), na UAM trwają intensywne prace nad zarządzeniem Rektora w sprawie działania Uniwersytetu w warunkach epidemii w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 - czytamy w odpowiedzi prorektor Uniwersytetu, profesor Joanny Wójcik. Profesor zaznacza, że przygotowanie zarządzenia stanowi proces legislacyjny wymagający czasu oraz konsultacji, które właśnie dobiegają końca.

Zarządzenie ma się pojawić najpóźniej w poniedziałek, a powstaje "w zgodzie z założeniami, które zostały przedstawione środowisku akademickiemu w liście JM Rektor prof. Bogumiły Kaniewskiej z dnia 7 lipca oraz liście prorektor Wójcik, skierowanym do studentek i studentów 6 lipca".

- Należy jednocześnie pamiętać, że w związku z rozwojem sytuacji epidemicznej w kraju oraz trwającymi w MEiN pracami legislacyjnymi, możemy spodziewać się kolejnych uregulowań, do których jako uczelnia będziemy się dostosowywać. Dlatego raz jeszcze chciałabym podkreślić, że gorąco zalecamy i rekomendujemy zaszczepienie się, by planowany powrót na Uniwersytet był możliwy i bezpieczny dla nas wszystkich - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro