Reklama
Reklama

Policjant po służbie pomógł złapać sklepowego złodzieja

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ElasticComputeFarm / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ElasticComputeFarm / pixabay.com

Do zdarzenia doszło w Kościanie.

We wtorek rano w markecie na terenie Kościana doszło do kradzieży. - Łupem złodzieja padły różne produkty: kosmetyczne i spożywcze oraz obuwie znanej marki, o łącznej wartości około 220 zł. Młody mężczyzna zapakował skradziony towar do plecaka i nie płacąc za niego, przeszedł przez linię kas - wyjaśnia Mariusz Wojciechowski z kościańskiej policji. - Pracownik ochrony marketu, obserwując zachowanie sprawcy kradzieży, podjął próbę jego ujęcia, jednak ten zdołał wybiec z budynku marketu. Ochroniarz ruszył w pościg za uciekinierem, donośnie krzycząc: złodziej - dodaje.

Krzyki ochroniarza usłyszał policjant po służbie, który akurat był na zakupach. - Funkcjonariusz ruszył z pomocą pracownikowi ochrony, który nie mógł dotrzymać kroku uciekinierowi. Po przebiegnięciu około 250 m, policjant ujął sprawcę kradzieży, a następnie doprowadził go do marketu. Tam sprawca dobrowolnie oddał skradziony towar.

Złodziejem okazał się być 21-latek z gminy Kościan, który na koncie ma szereg podobnych wykroczeń. Był poszukiwany do odbycia kary 45 dni pozbawienia wolności. Został zatrzymany. Za kradzież grozi mu dodatkowo areszt, grzywna lub więzienie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro