Reklama
Reklama

Jest decyzja w sprawie ograniczeń dla niezaszczepionych. Rząd obawia się buntu

fot. Angelo Esslinger z Pixabay
fot. Angelo Esslinger z Pixabay

Kwestia ewentualnych obostrzeń tylko dla osób, które nie zaszczepiły się przeciwko koronawriusowi budzi poważne kontrowersje.

Na taki ruch zdecydowały się już m.in. Francja i Grecja, a podobnie myślących naukowców nie brakuje również w Polsce. Jak podało jednak RMF FM, powołując się na ustalenia swoich dziennikarzy, nad Wisłą nie będzie jednak np. kin i restauracji dostępnych wyłącznie dla zaszczepionych.

Rząd chce postawić na już znany wariant, czyli ograniczenia liczbowe dla niezaszczepionych. W praktyce będzie to wyglądać jak wiosną - np. na weselu będzie mogła bawić się dowolna liczba zaszczepionych plus limitowana grupa osób, które nie przyjęły preparatu. Weryfikacja nastąpi przy pomocy certyfikatu covidowego.

Rząd nie sugeruje się więc stanowiskiem ekspertów z Rady Medycznej, opowiadających się za rygorystycznymi ograniczeniami dla niezaszczepionych.

- W nieoficjalnych rozmowach współpracownicy Mateusza Morawieckiego przyznają, że obawiają się społecznego buntu - informują dziennikarze RMF FM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro