Reklama
Reklama

Koniec kultowego baru Kmicic na Ratajach

fot. smakcoop.pl

Pandemia najpierw "dobiła" kawiarnię Hajduczek, a teraz bar Kmicic.

Już w ubiegłym roku pisaliśmy o trudnej sytuacji lokali należących do spółdzielni Smak Coop. A jeszcze kilka lat temu były to bar Kociak z ulicy Święty Marcin, pracownia Kasztelańska z osiedla Piastowskiego, bar Kmicic z osiedla Rzeczypospolitej oraz kawiarnia Hajduczek z ulicy Grochowskiej.

Bar Kociak przetrwał, ale 1 listopada zamknięto kawiarnię Hajduczek. - Początkowo myśleliśmy, że otworzymy ją po zniesieniu obostrzeń, ale ostatecznie jest to całkowite zamknięcie - mówił nam jesienią Janusz Głuszek, prezes Smak Coop. Teraz do Hajduczka dołącza bar Kmicic, który w trakcie pandemii oferował dania na wynos.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, z początkiem lipca kultowy bar słynący m.in. z pyz z sosem myśliwskim, zostanie zamknięty na stałe. "Dobiła" go pandemia, przez którą znacznie spadły obroty i doprowadziły do problemów finansowych. Część pracowników trzeba było zwolnić już wcześniej, inni przeszli na emerytury.

Jakiś czas temu zamknięto też Pracownię Kasztelańską. Budynek, w którym się mieściła na osiedlu Piastowskim, sprzedano. W jego miejscu ma powstać... dom wczasowy, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
16.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro