Reklama
Reklama

Restauracja Kasztelańska na os. Piastowskim do rozbiórki. W jej miejscu ma powstać... "dom wypoczynkowy"

fot. Ratajanka / FB
fot. Ratajanka / FB

Choć restauracja Kasztelańska od kilku lat nie działała, kojarzy ją mnóstwo mieszkańców Rataj.

Budynek zlokalizowany w Parku nad Wartą, tuż przy kościele Nawrócenie św. Pawła Apostoła, lata temu tętnił życiem. Odbywały się tutaj wesela, komunie i mnóstwo innych imprez okolicznościowych. Już w ubiegłym roku informowaliśmy, że przestała tu działać Pracownia Kasztelańska należąca do spółdzielni Smak Coop. Wyjaśniano nam wówczas, że budynek został sprzedany.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak podaje Ratajska Telewizja Kablowa, budynek po restauracji jest przeznaczony do rozbiórki, a w jego miejscu powstanie... dom wypoczynkowy. Urząd Miasta wydał już pozwolenie na budowę. Wiadomo, że inwestorem jest spółka Villa. Wiadomo też, że obiekt ma się nazywać "Lofty nad Wartą". - W dwupiętrowym budynku znajdzie się ponad 100 mikrokawalerek w lekkim stylu loftowym. Na przestrzeni 19-27 m2 znajdą się wszystkie niezbędne funkcje (salon, aneks kuchenny, łazienka), a niestandardowa wysokość do 4,5 m pozwoli na wydzielenie, na podwyższeniu dodatkowo sypialni - można przeczytać na stronie inwestycji. - Pracownia Easst Architects nawiązała w projekcie do historycznego charakteru budynków poprzemysłowych z cegły czy surowego betonu. Przełamano go jednak jasnymi cokołami wokół wysokich okien oraz zastosowaniem odważnej kolorystyki na elewacji od strony wejść do budynku.

W budynku zaplanowano 100 mikrokawalerek, a ceny mają się zaczynać od 150 tysięcy złotych brutto. Przy obiekcie ma powstać 66 miejsc parkingowych. Mieszkańcy okolicy są oburzeni i obawiają się, że to oszustwo. Sugerują, że pod nazwą "domu wypoczynkowego" powstanie zwykły blok z maleńkimi mieszkaniami. Sprawą zainteresował się nadzór budowlany.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro