Reklama

Restauracja Kasztelańska na os. Piastowskim do rozbiórki. W jej miejscu ma powstać... "dom wypoczynkowy"

fot. Ratajanka / FB

Choć restauracja Kasztelańska od kilku lat nie działała, kojarzy ją mnóstwo mieszkańców Rataj.

Budynek zlokalizowany w Parku nad Wartą, tuż przy kościele Nawrócenie św. Pawła Apostoła, lata temu tętnił życiem. Odbywały się tutaj wesela, komunie i mnóstwo innych imprez okolicznościowych. Już w ubiegłym roku informowaliśmy, że przestała tu działać Pracownia Kasztelańska należąca do spółdzielni Smak Coop. Wyjaśniano nam wówczas, że budynek został sprzedany.

Jak podaje Ratajska Telewizja Kablowa, budynek po restauracji jest przeznaczony do rozbiórki, a w jego miejscu powstanie... dom wypoczynkowy. Urząd Miasta wydał już pozwolenie na budowę. Wiadomo, że inwestorem jest spółka Villa. Wiadomo też, że obiekt ma się nazywać "Lofty nad Wartą". - W dwupiętrowym budynku znajdzie się ponad 100 mikrokawalerek w lekkim stylu loftowym. Na przestrzeni 19-27 m2 znajdą się wszystkie niezbędne funkcje (salon, aneks kuchenny, łazienka), a niestandardowa wysokość do 4,5 m pozwoli na wydzielenie, na podwyższeniu dodatkowo sypialni - można przeczytać na stronie inwestycji. - Pracownia Easst Architects nawiązała w projekcie do historycznego charakteru budynków poprzemysłowych z cegły czy surowego betonu. Przełamano go jednak jasnymi cokołami wokół wysokich okien oraz zastosowaniem odważnej kolorystyki na elewacji od strony wejść do budynku.

W budynku zaplanowano 100 mikrokawalerek, a ceny mają się zaczynać od 150 tysięcy złotych brutto. Przy obiekcie ma powstać 66 miejsc parkingowych. Mieszkańcy okolicy są oburzeni i obawiają się, że to oszustwo. Sugerują, że pod nazwą "domu wypoczynkowego" powstanie zwykły blok z maleńkimi mieszkaniami. Sprawą zainteresował się nadzór budowlany.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro