Reklama
Reklama

Stokłosa w areszcie jeszcze przez 3 miesiące

Sąd Okręgowy w Poznaniu przedłużył pobyt Henryka Stokłosy w areszcie. Henrykowi Stokłosie przedstawiono ponad 20 zarzutów. Stokłosa pozostanie w areszcie dłużej, gdyż Sąd Okręgowy obawia się, że oskarżony będzie się ukrywać. Poza tym, grozi mu surowa kara.

Henryka Stokłosę zatrzymano rok temupod Hamburgiem podczas kontroli drogowej. Następnie przekazano go polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Od grudnia 2007 przebywa w areszcie.

Przedstawiono muponad 20 zarzutów.Najważniejszym z nichjest afera w Ministerstwie Finansów. Prokuratura podejrzewa, żeoskarżony w latach 1989-2005 uzyskiwał wielomilionowe umorzenia podatkowe. Było to możliwe dzięki powiązaniom Stokłosy z sędzią z Poznania oraz ze skorumpowanymi urzędnikami z Ministerstwa Finansów.

Poznański sąd prosił o zmianę lokalizacji procesu przede wszystkim ze względu na uwikłanie w aferę jednego z poznańskich sędziów. Prokuratura obawiała się, że zostanie oskarżona o stronniczość. Innego zdania był Sąd Najwyższy, który uznał, że przypuszczenia o stronniczości są bezpodstawne. Henrykowi Stokłosie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro