Reklama
Reklama

Prezydent odwiedził nową miejscówkę nad Wartą. Ma nadzieję, że jej działalność "będzie jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców"

fot. Jacek Jaśkowiak / Facebook

Wśród tegorocznych atrakcji dla poznaniaków i turystów zapowiedzianych nad Wartą, znajdują się koncerty, warsztaty, wystawy czy projekcje filmowe.

Jak już informowaliśmy w tym roku nad Wartą pojawiło się kolejne miejsce do spędzania wolnego czasu. Stary Port Odwiedził prezydent Jacek Jaśkowiak. Stary Port Poznan - nowa świetna miejscówka nad Wartą. Jestem pewien, że latem będzie tłumnie odwiedzana przez poznaniaków i turystów. Jest tam strefa relaksu z leżakami, punkt gastronomiczny, przygotowano też ciekawy program wydarzeń kulturalnych. Mam nadzieję, że operator tego miejsca zadba o to, by działalność Starego Portu była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców - napisał na portalu społecznościowym prezydent.


Przy okazji przypominamy, że atrakcji na ten rok nad Wartą przygotowano całe mnóstwo. W KontenerART będzie można między innymi wziąć udział w Targowiskach Różności, pokazach kina plenerowego, koncertach, warsztatach upcyclingowych i wystawach. Jak co roku pojawi się strefa gastronomiczna i wypoczynkowa.

Atrakcje zapowiada też Ogród Szeląg. To między innymi koncerty, wernisaże a także miejsca plażowe oraz szklarnia, która ma służyć, jako restauracja i miejsce do wspólnego spędzania czasu.

Przedstawiciele miasta zapewniają, że w tym roku nad Wartą nikt nie będzie się nudzić. Już 19 czerwca odbędzie się 11. edycja Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Kids Fun Folk. 22 czerwca przypada Noc Sobótkowa. Tego dnia na Szelągu, w Starym Porcie i przy KontenerART przygotowano szereg atrakcji skoncentrowanych wokół słowiańskich tradycji sobótkowych. Dużo dzieje się także w okolicy Bramy Poznania. W sezonie nad Wartę powróci także cykl Rzeka żywa. O wszystkich wydarzeniach miasto będzie informować na bieżąco.

Tereny nad Wartą cieszą się od lat coraz większą popularnością. Urzędnicy przypominają i apelują, by wypoczywając nad Wartą pamiętać o zachowaniu porządku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
18℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro