Reklama

Odpady medyczne wylądowały w lesie

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Na dzikie wysypisko natknięto się przy ulicy Chemicznej.

Leśniczy o swoim znalezisku poinformował służby. - Na skraju lasu ktoś wyrzucił zużyte środki medyczne takie jak: opatrunki, strzykawki, igły, opakowania po płynach infuzyjnych, opakowania po testach covidowych, jednorazowe rękawiczki oraz kombinezony ochronne - wyjaśnia straż miejska.

Straż miejska powiadomiła o sprawie policję, ale funkcjonariusze uznali, że nie można tu mówić o przestępstwie. - W takiej sytuacji strażnicy przystąpili do odnalezienia sprawcy. W tym celu spisali daty oraz serie opakowań po płynach infuzyjnych i udali się do kilku najbliższych aptek. W jednej z nich ustalono odbiorcę medykamentów znalezionych w lesie. Sprawcą okazał się pracownik firmy świadczącej transport medyczny. Mężczyzna ten, zamiast zużyte środki pozostawić na terenie bazy w specjalnych pojemnikach, wyrzucił je na skraju lasu - dodaje.

Sprawcę ukarano mandatami na łączną kwotę 1500 złotych. Nakazano mu także sprzątnięcie wysypiska. Dodatkowo zobowiązano właściciela firmy transportowej do pokazania strażnikom rachunku za oddanie odpadów problemowych do utylizacji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro