Reklama
Reklama

"Dym wydostawał się z okien i drzwi". Strażnicy miejscy uratowali seniorkę, zostaną nagrodzeni

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

O krok od tragedii przy ulicy Wołowskiej.

Strażnicy z Ekopatrolu przejeżdżali akurat ulicą Wołowską, gdy zwrócili uwagę na dom, który był cały w dymie. - Dym wydostawał się nie tylko z komina, ale również z okien i drzwi. Sytuacja wyglądała groźnie. Postanowiliśmy sprawdzić, czy ktoś z mieszkańców potrzebuje pomocy - wyjaśniają funkcjonariusze.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Na terenie posesji znaleziono 79-letnią kobietę. Wyjaśniła, że mieszka w budynku sama. Jak każdego dnia rozpaliła w piecu i nie wie, dlaczego dym zamiast do komina, zaczął wydostawać się do wnętrza obiektu. Seniorkę wyprowadzono na dwór, a na miejsce wezwano strażaków. - Działania przez nich podjęte polegały na udrożnieniu przewodu wentylacyjnego - z wyczystki wybrali 3 wiadra sadzy! Dodatkowo zauważyli, że pomimo mocno rozgrzanego pieca, grzejniki były zimne. W budynku konieczne jest wyczyszczenie przewodów wentylacyjnych, sprawdzenie ich drożności i szczelności całego układu. Dodatkowo układ wodny instalacji CO również wymaga przeglądu - dodają.

O incydencie powiadomiono rodzinę seniorki. Sprawą zainteresował się Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Za tę interwencję patrolu Straży Miejskiej, która uratowała zdrowie, a nawet i życie 79 - letniej kobiecie, poprosiłem Komendanta Straży Miejskiej o docenienie nagrodą osób, które wykazały się w tej sytuacji operatywnością i skutecznością - poinformował na Facebooku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
50.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro