Reklama
Reklama

Akademos - drugi dom dla Twojego malucha!

AKADEMOS to Publiczne Przedszkole funkcjonujące od września 2018 roku. Naszej działalności przyświeca jasny cel: bezpieczeństwo i rozwój najmłodszych mieszkańców gminy Suchy Las i okolic. Placówka zlokalizowana jest na osiedlu Złotniki Park w Złotnikach, przy północnej granicy Poznania, jest więc również idealną opcją dla mieszkańców Piątkowa, Strzeszyna, Rokietnicy czy Obornik. Atrakcyjności lokalizacji dodaje przystanek Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, dzięki której do centrum Poznania można będzie dotrzeć w 15 minut.

Zadbaliśmy o to, aby obiekt, w którym mieści się Przedszkole Akademos był atrakcyjny dla jego najmłodszych użytkowników zarówno w środku jak i na zewnątrz. Nasze przedszkole dysponuje dziewięcioma nowocześnie wyposażonymi, klimatyzowanymi salami zapewniającymi dzieciom bezpieczeństwo oraz zachęcającymi do spędzania tam wielu godzin. W każdej grupie znajdzie się miejsce dla 25 dzieci, więc łącznie opiekę otrzyma u nas 225 maluchów. Ponadto placówka posiada duży i przestronny ogród, w którym znajduje się nowocześnie wyposażony i zabezpieczony plac zabaw.

W skład naszej kadry wchodzą kompetentne i kreatywne osoby, dla których ważne jest indywidualne podejście do każdego przedszkolaka. Wiemy, że każdy trafiający do nas maluch ma inny charakter i inne mocne strony, dlatego skupiamy się na ich rozwoju, poprzez realizowanie założeń Planu Daltońskiego. Warto w tym miejscu przybliżyć koncepcję stworzoną przez Helen Parkhurst. Plan daltoński wykorzystuje naturalną skłonność dziecka do poznawania otaczającego świata, zachęcając je dodatkowo do podejmowania działań, zgodnie z własnymi możliwościami i we własnym tempie. Dodatkowo zakłada, że prawidłowemu rozwojowi dziecka najbardziej sprzyja poczucie bezpieczeństwa, szacunku i niezależności. W realizacji Planu Daltońskiego pomagają specjalnie przystosowane do tego rekwizyty. Nasze sale wyposażone są w kalendarze, zegary i sygnalizatory daltońskie oraz specjalną tablicę obecności. Dodatkowo każda grupa posiada tablice planu dnia, obowiązków oraz zadań. Wierzymy, że wprowadzenie w życie założeń Planu Daltońskiego najlepiej przygotuje Państwa pociechy do dalszej edukacji.

Podstawa programowa obejmuje zajęcia dydaktyczne, codzienne lekcje języka angielskiego z profesjonalnym lektorem posiadającym przygotowanie pedagogiczne, zajęcia umuzykalniające jak również wsparcie logopedy i psychologa. W naszej ofercie znajdują się liczne odpłatne zajęcia dodatkowe takie jak robotyka, judo, warsztaty naukowe, trening funkcjonalny, piłka nożna oraz taniec (do wyboru balet lub hip-hop). Ponadto wychowawcy każdej grupy raz w miesiącu prowadzą zajęcia "Kuchcikowo", przekazujące wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i poznawania kuchni z całego świata oraz "Mały Naukowiec", czyli eksperymenty fizyko-chemiczne na poziomie danej grupy wiekowej.

W trosce o komfort nie tylko dzieci, ale także rodziców, oferujemy elastyczne godziny otwarcia Przedszkola od 6:00 do 18:00. Grupy przedszkolne przewidziane są dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Pięć godzin opieki jest bezpłatne (od 8:00 do 13:00), natomiast każda kolejna rozpoczęta godzina to opłata rzędu 1 zł. Nie dotyczy to jednak sześciolatków, dla których opieka jest całkowicie bezpłatna. Niezależnie od grupy wiekowej należy uwzględnić opłatę za wyżywienie w wysokości 12,50 zł/ dzień, na co składają się cztery posiłki. Przedszkole posiada własną kuchnię, obsługiwaną przez zewnętrznego operatora, w której codziennie przygotowywane są świeże posiłki.

Dzieciom uczęszczającym do przedszkola w zależności od zapotrzebowania zapewniamy bezpłatną opiekę logopedy i psychologa, a budynek dysponuje specjalistycznymi gabinetami do zajęć terapeutycznych.

Zaufanie, jakim obdarzyli nas rodzice sprawia, że nasza placówka nieustannie się rozwija. Zachęcamy do oddania Państwa maluchów pod naszą opiekę już teraz, ponieważ rozpoczęliśmy nabór na rok szkolny 2020/2021. Proces rekrutacji przebiega bardzo sprawnie, a potrzebne wnioski można pobrać na naszej stronie www.akademosprzedszkole.pl

Zapraszamy do kontaktu!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
23.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro