Reklama
Reklama

Poznańskie ZOO chce pomóc bocianowi ze Śródki. Najpierw trzeba go zlokalizować

fot. Piotr

Bocian od dawna budzi zainteresowanie mieszkańców.

O ptaku mieszkającym w okolicach Śródki, którego zdjęcia regularnie otrzymujemy na naszą redakcyjną skrzynkę, pisaliśmy m.in. tutaj. Część poznaniaków uważa, że zwierzę potrzebuje pomocy i domaga się jego odłowienia. Podobne prośby otrzymuje m.in. poznańskie ZOO. - Dostajemy informację o tym ptaku średnio raz dziennie. Bo jest zaobrączkowany i mamy go zabrać do siebie. To nie tak. To jest zdrowy, lotny ptak. Nasi pracownicy kilka razy go oglądali w terenie i przy próbie zbliżenia się do niego on po prostu odlatuje. Nie ma możliwości, by go złapać. A nawet gdyby się to udało, on i tak odleci z wybiegu i wróci pewnie w to samo miejsce. Taki ekscentryczny sposób życia wybrał. Jeśli potwierdzi się, że ten bocian jest w złym stanie i zostaniemy poproszeni o pomoc to oczywiście będziemy działać - mówiła nam Małgorzata Chodyła, rzeczniczka placówki.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Ostatecznie zdecydowano o próbie udzielenia zwierzęciu pomocy. Najpierw trzeba go jednak zlokalizować. - Jeśli znacie dzisiejszą lokalizację bociana mieszkającego w okolicy Śródki, prosimy dzwońcie do nas tel 603 254 544. (wiemy, że wczoraj wieczorem znajdował się na dworcu Śródka). Nasz człowiek do zadań specjalnych, weteran, doświadczony w odłowie i opiece nad ptakami spróbuje go odłowić i udzielić mu pomocy. To nie jest nasz bociek, ale pomożemy - zadeklarowały władze ZOO.

Osoby mogące pomóc w zlokalizowaniu bociana prosimy więc o kontakt bezpośrednio z ZOO. Dołączamy się jednak do apelu o podawanie jego aktualnej lokalizacji - najlepiej widząc zwierzę od razu zadzwonić pod wskazany numer.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro