Reklama
Reklama

Ksiądz z Chodzieży usłyszał zarzuty. Miał molestować ministrantów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. RobertCheaib / pixabay.com

Chodzi o księdza Krzysztofa G.

O sprawie z Chodzieży pisaliśmy kilka razy na naszym portalu. Krzysztof G. w latach 2001 - 2012 miał kilkadziesiąt razy wykorzystać seksualnie Szymona, ministranta. Zarzuca się mu m.in. gwałcenie i bicie ofiary. Gdy skrzywdzony Szymon zgłosił sprawę kurii, jego oprawca twierdził, że chłopak go prowokował wyzywająco się ubierając.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

Na początku ubiegłego roku okazało się, że choć w październiku 2019 wydalono księdza ze stanu kapłańskiego, zatrudniono go w diecezjalnym archiwum na stanowisku magazyniera. - Tego rodzaju praca w miejscu bez kontaktu z dziećmi czy młodzieżą nie niesie za sobą zagrożeń i jest też formą społecznej prewencji - tłumaczył rzecznik Kurii Metropolitalnej ks. Maciej Szczepaniak. Obecnie tam nie pracuje.

To w tej sprawie abp Gądecki odmówił wydania dokumentów, a po zwolnieniu z tajemnicy poinformował, że znajdują się one w Watykanie. Prokuratura nie zarządziła jednak przeszukania poznańskiej kurii.

Jak podaje portal asta24.pl, były duchowny odpowie za trzy czyny: seksualne wykorzystanie zależności wobec małoletniego oraz dwa przestępstwa dotyczące zmuszania do obcowania płciowego z pokrzywdzonym. Krzysztof G. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ale to nie koniec. W trakcie postępowania ustalono, że G. miał molestować ministranta także w swojej wcześniejszej parafii na terenie Margonina. W tym przypadku postępowanie umorzono, bo pokrzywdzony ministrant zmarł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
0.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro