Reklama
Reklama

Mieli patrolować miasto, spali w radiowozie. Policjanci wyrzuceni ze służby

fot. Arek, archwium
fot. Arek, archwium

Dwaj policjanci z Koźminka (powiat kaliski) zostali wyrzuceni z formacji.

Jak informuje kalisz.naszemiasto.pl, chodzi o funkcjonariuszy z komisariatu w Koźminku. Obaj regularnie zamiast patrolować teren powiatu, "przysypiali" na służbie. We wrześniu przyłapano ich na gorącym uczynku, kiedy ucinali sobie drzemkę w radiowozie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Wewnętrzna kontrola wykazała, że proceder powtarzał się częściej. Jeden z policjantów 20 razy wybierał sen zamiast służby, drugi uczynił tak dziesięciokrotnie. W tych przypadkach noce spędzali poza rejonem służby, a radiowozy niemal do rana zaparkowane były w jednym miejscu (np. na parkingu przed domem matki jednego z nich). W dokumentach funkcjonariusze podawali, że patrolowali w tym czasie "miejsca zagrożone".

Mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu przekazał, że jedyną opcją jest wydalenie obu z policji. Ponadto sprawa trafiła do prokuratury.

Policjanci służyli w policji odpowiednio 7 i 8 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro