Reklama

Mieli patrolować miasto, spali w radiowozie. Policjanci wyrzuceni ze służby

fot. Arek, archwium
fot. Arek, archwium

Dwaj policjanci z Koźminka (powiat kaliski) zostali wyrzuceni z formacji.

Jak informuje kalisz.naszemiasto.pl, chodzi o funkcjonariuszy z komisariatu w Koźminku. Obaj regularnie zamiast patrolować teren powiatu, "przysypiali" na służbie. We wrześniu przyłapano ich na gorącym uczynku, kiedy ucinali sobie drzemkę w radiowozie.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Wewnętrzna kontrola wykazała, że proceder powtarzał się częściej. Jeden z policjantów 20 razy wybierał sen zamiast służby, drugi uczynił tak dziesięciokrotnie. W tych przypadkach noce spędzali poza rejonem służby, a radiowozy niemal do rana zaparkowane były w jednym miejscu (np. na parkingu przed domem matki jednego z nich). W dokumentach funkcjonariusze podawali, że patrolowali w tym czasie "miejsca zagrożone".

Mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu przekazał, że jedyną opcją jest wydalenie obu z policji. Ponadto sprawa trafiła do prokuratury.

Policjanci służyli w policji odpowiednio 7 i 8 lat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro