Reklama
Reklama

Starosta ostrzeszowski zaszczepiony poza kolejnością. "Na decyzję miałem pół godziny"

fot. facebook.com/Lech-Janicki-Starosta-Ostrzeszowski

Kolejna osoba przyznała się do przyjęcia szczepionki poza kolejnością.

To starosta ostrzeszowski, Lech Janicki, piastujący to stanowisko od 2001 roku. Polityk wybrany z list PSL wydał w tej sprawie oświadczenie.

- W dniu 31 grudnia 2020 roku ok. godz. 12:30 odebrałem telefon z Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia z informacją o zaszczepieniu 100% możliwej do zaszczepienia w tym dniu kadry pielęgniarskiej i lekarskiej. Szczepionkę podano również pozostałym pracownikom OCZ, w tym administracji i obsłudze. W rozmowie przekazano, że z uwagi na konieczność podania w tym dniu szczepionki do jej wyczerpania, mogę zostać zaszczepiony, a decyzję muszę podjąć w ciągu pół godziny. Po zastanowieniu wyraziłem zgodę - poinformował Janicki.

Polityk tłumaczył, że podejmując decyzję wziął pod uwagę trzy przesłanki: możliwość promowania akcji szczepień, liczne kontakty z kadrą medyczną, w tym z lekarzami będącymi członkami jego rodziny i konieczność częstej obecności w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia z racji pełnienia obowiązków Zgromadzenia Wspólników OCZ.

- Nie zabiegałem o przeprowadzenie szczepienia mojej osoby uważając, że mój organizm jest stosunkowo odporny na zakażenie. Mimo bardzo wielu kontaktów z osobami, które okazały się później chore sam nie zachorowałem na Covid 19. Oświadczam, że zgodę na zaszczepienie wyraziłem biorąc pod uwagę przesłanki wskazane mi przez pracownika OCZ, w tym przede wszystkim fakt, że szczepionka musi być wykorzystana i nikomu jej nie odbieram, jak również względy mające na celu spopularyzowanie akcji szczepień w podległych placówkach. Szczepienie uważam za konieczne a szczepionkę za bezpieczną - podsumował Janicki.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro