Reklama

"JBĆ PiS" na maseczce ekspedientki w markecie. Jest odpowiedź sieci

fot. archiwum / materiały prasowe
fot. archiwum / materiały prasowe

O sprawie pisaliśmy już przed Bożym Narodzeniem.

Zdjęcie kobiety w maseczce z napisem "JBĆ PiS", która pracuje za ladą w sklepie Dino w Pile trafiło do Radia Poznań. Oburzony słuchacz relacjonował, że nie tylko pracownica ze zdjęcia miała na twarzy maseczkę z "wulgarnym, antyrządowym" napisem, ale również inne pracownice sklepu. Jak zaznaczył, jest neutralny politycznie, ale do sklepu chodzi z dziećmi i "nie może tak być". Opuścił więc market, a wraz z nim zrobiło to także kilku innych klientów.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Sieci Dino odpowiedziała na oficjalne pismo Jana Mosińskiego, wielkopolskiego posła PiS. - W spółce Dino staramy się, aby miejsce pracy było miejscem wolnym od manifestowania oraz zajmowania indywidualnego stanowiska w sprawie wydarzeń politycznych, społecznych czy gospodarczych - informuje sieć. Równocześnie zapewnia, że zgłoszenie zostało przekazane do odpowiedniego działu w celu podjęcia interwencji. - Za tym incydentem stoi i tylko i wyłącznie jedna z pracownic naszej spółki. Wszelkie działania tego typu są niezgodne z przyjętymi zasadami oraz procedurami - dodaje.

- Jeżeli w jakikolwiek sposób poczuł się Pan urażony bądź dotknięty zaistniałą sytuacją - przepraszamy. Dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości podobne sytuacje nie miały miejsca - kończy w odpowiedzi do posła sieć.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro