Reklama
Reklama

Wielkopolski Fundusz Rozwoju to nie tylko wsparcie finansowe dla MŚP

Oferowane przez WFR instrumenty finansowe oraz prowadzone liczne działania komplementarne, to wsparcie które wpisuje się w pełni w Strategię rozwoju województwa wielkopolskiego do 2030 roku i odpowiada na wyzwania dotyczące wzrostu konkurencyjności oraz innowacyjności gospodarki naszego regionu czy internacjonalizacji wielkopolskich firm.

Wielkopolski Fundusz Rozwoju to nie tylko oferta instrumentów i produktów finansowych skierowanych do wielkopolskich przedsiębiorców. Spółka wspiera także obecnych lub przyszłych eksporterów poprzez opracowywanie i wydawanie publikacji dotyczących perspektywicznych rynków zagranicznych, które ułatwiają wybór określonego kierunku eksportu i rodzaju czy preferencji eksportowanego produktu czy usługi.

Niezwykle dużym powodzeniem cieszą się organizowane przez Spółkę wydarzenia z cyklu "Doing Business in..." oraz "Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie", podczas których zaproszeni eksperci przybliżają przedsiębiorcom specyfikę danego rynku i tym samym ułatwiają wielkopolskim firmom podjęcie decyzji o ekspansji zagranicznej.

- Ostatnie miesiące to dla naszej Spółki okres naprawdę wytężonej pracy, najpierw musieliśmy zmierzyć się z pandemią COVID-19 i w bardzo szybkim tempie opracować wsparcie dla przedsiębiorców, których dotknęły negatywne jej skutki, a następnie wyjść naprzeciw kolejnym oczekiwaniom naszych przedsiębiorców. Misją naszej Spółki jest działanie na rzecz rozwoju województwa wielkopolskiego, dlatego wszelkie działania, które podejmujemy służą wzmocnieniu pozycji konkurencyjnej naszego regionu, w wymiarze krajowym, jak i europejskim - podkreśla Prezes Marcinkiewicz.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro