Reklama

Thomas Rogne wraca do kadry Kolejorza. Portowcy mają problem na lewej obronie

fot. Marcin Kołakowski
fot. Marcin Kołakowski

W środowy wieczór Lech Poznań podejmie przy Bułgarskiej Pogoń Szczecin.

To zaległe spotkanie 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy, przełożone w pierwotnym terminie na prośbę Kolejorza, walczącego wówczas o awans do Ligi Europy. Wzbudziło to sporo dyskusji, ale ostatecznie piłkarze i tak nie mogliby wybiec wówczas na boisko - w szeregach Portowców doszło do kilkudziesięciu zakażeń koronawirusem.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Na wtorkowej konferencji prasowej trener Dariusz Żuraw nie chciał zbyt dużo mówić o sytuacji kadrowej, tłumacząc, że jest ona dynamiczna, a nie chce być później posądzony o ukrywanie czegoś. Z drugiej strony przyznał, że do treningów z kolegami powrócił nieobecny ostatnio Thomas Rogne i ten środkowy obrońca będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu.

W środowy wieczór na pewno nie zobaczymy kontuzjowanych Niki Kaczarawy, Filipa Szymczaka, Mickiego van der Harta i Michała Skórasia.

Swoje problemy ma także Kosta Runjaić. W Pogoni za kartki pauzują Alexander Gorgon i Hubert Matynia. Abencja tego drugiego stwarza problem na lewej obronie, ponieważ jego naturalni zmiennicy znajdują się na liście kontuzjowanych.

Pierwszy gwizdek o 20:30.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro