Reklama
Reklama

Wielodzietna rodzina z Poznania straciła dach nad głową w wyniku pożaru

fot. pomagam.pl

W piątek pisaliśmy o pożarze, do którego doszło w budynku przy ulicy Kościuszki.

Strażaków poinformowano, że w mieszkaniu na poddaszu około 4.30 zapaliła się lodówka. Już w piątek strażacy wyjaśniali, że w wyniku tego pożaru nikt nie ucierpiał. Sytuacja jest jednak bardzo trudna. Okazuje się, że w mieszkaniu, które zostało bardzo mocno zniszczone w wyniku działania ognia, mieszkała wielodzietna rodzina - rodzice oraz dziewięcioro dzieci. Pogorzelcy trafili do hotelu robotniczego, bo do swojego mieszkania obecnie nie mogą wrócić. Rodzina opuściła mieszkanie w piżamach, bez butów.

Na portalu pomagam.pl utworzono zbiórki pieniędzy dla rodziny. - Utworzyłam zbiórkę dla mojej siostry i jej dzieci. Mieszkanie zostało spalone. Siostra i jej dzieci zostały pozbawione środków do życia. Ocalały pokoje dzieci skąd możemy zabrać ubrania. Niestety ale powrót do mieszkania nie jest już możliwy. Utworzyłam zbiórkę aby zapewnić im nowy start w życiu chociażby możliwość wynajęcia mieszkania. Będę wdzięczna za każdą złotówkę - wyjaśnia Iwona. Obecnie uzbierano już prawie całą kwotę z potrzebnych 20 tysięcy złotych.

Ale to nie koniec. Rusza zbiórka pieniędzy na wyposażenie mieszkania rodziny: meble dla dzieci, łóżka, szafy, meble kuchenne, sprzęt AGD, pralkę, a także zabawki i książki. Pomóc można TUTAJ.

Fundacja Małymi Oczami prowadzi natomiast zbiórkę darów dla pogorzelców. Wszelkie szczegóły można znaleźć na facebookowym profilu fundacji TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro