Reklama
Reklama

Prokuratura przyjrzy się pracy szpitala przy Szwajcarskiej

fot. UM Poznań

Ma to związek z materiałem wyemitowanym przez stację TVN.

W programie "UWAGA" pokazano nagrania z dawnego oddziału chirurgii ogólnej. Z relacji wynikało m.in., że w nocy pacjenci pozostają bez opieki, a z braku personelu muszą pomagać sobie nawzajem. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Swoje kontrole przy Szwajcarskiej zapowiedzieli przedstawiciele miasta, wojewody i NFZ. We wtorek na zarzuty odpowiadali pracownicy szpitala. Podczas konferencji prasowej zdementowano informacje o pozostawianiu pacjentów bez opieki, odpierano również inne zarzuty i nie wykluczono wstąpienia na ścieżkę prawną.

Jak podało Radio Poznań, postępowanie wyjaśniające w tej sprawie wszczęła poznańska prokuratura. Za wcześnie jednak na określenie kierunku ewentualnego śledztwa. - Będziemy weryfikowali wszystkie te okoliczności, które zostały przedstawione w materiale filmowym. Będziemy też bazowali i oczekiwali na wyniki kontroli zleconej przez NFZ w szpitalu. Nie kierunkujemy w żaden sposób tego postępowania. Już po uzyskaniu wszystkich tych danych, które będą konieczne do podjęcia decyzji procesowej, prokurator zajmie dalsze stanowisko, co do toku postępowania i jego kierunków - wyjaśnił prokurator Łukasz Wawrzyniak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro